اتصالات

اتصالات هیدرولیک چیست؟

اتصالات هیدرولیک

کارکرد اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک از اجزای ضروری در سیستم های هیدرولیک می باشد. آنها شیلنگ ها را به یکدیگر متصل می کنند و یک پیوند هواگیر ایجاد می کنند که به سیستم هیدرولیک اجازه می دهد تا به طور  موثر کار کند. سیستم های هیدرولیک باید هوابند باشند، بنابراین مهم است که اتصالات شیلنگ مناسب را انتخاب کنید. اندازه های مختلف زیادی برای انتخاب وجود دارد که متناسب با بسیاری از سیستم های مختلف است. 

اهمیت اتصالات هیدرولیک

اتصالات هیدرولیک بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های هیدرولیک است که نقش مهمی در زندگی همه ما ایفا می کند. سیستم های ترمز خودرو، حفارها، بالابرها، تجهیزات نجات، سواری در نمایشگاه و خطوط تولید همگی از سیستم های قدرت هیدرولیک استفاده میکنند. زندگی با خواص افزایش قدرت هیدرولیک بسیار آسان تر است. بدون آنها، ما باید از نیروی مافوق بشری برای انجام کارهای روزمره که بدیهی می دانیم استفاده کنیم. اتصالات شیلنگ نقش مهمی در سیستم های هیدرولیک ایفا می کنند زیرا همه شیلنگ ها را به هم متصل می کنند. برای اینکه سیستم به طور موثر کار کند ضروری است هوابند باشد، بنابراین انتخاب اتصالات شیلنگ مناسب فوق العاده مهم است. اتصالات شیلنگ از دست دادن اتصال هوادهی ایجاد نمی کند و در نتیجه حباب های هوا در سیستم ایجاد می شود.

نقش اتصالات در خطوط انتقال مواد

اتصالات هیدرولیک هادی هایی مانند شیلنگ ها، لوله ها را در یک سیستم هیدرولیک به هم متصل می کند. اکثر اتصالات دارای یک جزء نر و ماده هستند که به هم می پیوندند و یک اتصال را تشکیل می دهند. این اتصالات به مهار و هدایت جریان سیال هیدرولیک در هادی کمک می کند و در عین حال از نشتی جلوگیری می کند و فشار را حفظ می کند. اتصالات مختلف به طراحان اجازه می دهد تا جهت جریان، ارتفاع خطوط یا جریان تقسیم شده را تغییر دهند. چین دار کردن رایج ترین روش برای مونتاژ شیلنگ ها و اتصالات است. هنگامی که مشخصات چین خوردگی برای شیلنگ و اتصالات خاص بررسی شد، یک دستگاه پرس بر روی تنظیم قطر چین مناسب تنظیم می شود. مرحله بعدی این است که فیتینگ را روغن کاری کرده، آن را در انتهای شیلنگ قرار دهید.

hose fitting

ساییز بندی اتصالات 

 انتخاب اندازه صحیح برای عملکرد بهینه ضروری است. اندازه اتصالات هیدرولیک متناسب با دنباله ای است که به آن متصل است، تعریف می شود. لوله ها، شیلنگ ها و لوله ها بر اساس قطر داخلی (ID) و قطر خارجی (OD) اندازه گیری می شوند که بر حسب (اینچ) یا میلی متر اندازه گیری می شوند. اگر اتصالات بیش از حد یا خیلی کوچک باشد، به درستی متصل یا آب بندی نمی شود و بر عملکرد شیلنگ تأثیر می گذارد. 

مواد سازنده اتصالات

اتصالات شیلنگ با استفاده از طیف وسیعی از مواد از جمله برنج، آلومینیوم، چدن، فولاد و پلاستیک ساخته می شوند. فلزات بیشتر از پلاستیک ها استفاده می شوند زیرا فشارهای بالا مستلزم استحکام بالاتر مواد است. انتخاب مواد مناسب برای حفظ کیفیت آب بندی و فشار شیلنگ ضروری است. تفکیک مواد ما به شرح زیر است:

برنج قوی، بادوام و مقاوم در برابر خوردگی است. این ماده به دلیل قابلیت ماشینکاری و عملکرد عالی، اغلب برای فشرده سازی کوچکتر استفاده می شود.

آلومینیوم استحکام کششی پایینی دارد و به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و مزایای چگالی کم استفاده می شود. با این حال، این ماده نباید به دلیل عدم استحکام نسبت به برنج برای سیستم های هیدرولیک فشار بالا ترجیح داده شود.

فولاد قوی و بادوام با مقاومت بالا در برابر حرارت است. برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی کم، معمولاً با مواد دیگر آلیاژ می شود. فولاد ضد زنگ تحمل بیشتری در برابر خوردگی دارد اما معمولاً گرانتر از موادی مانند برنج و آلومینیوم است.

انتخاب مواد مناسب برای اتصالات شیلنگ عاملی ضروری برای سیستم های هیدرولیک برای حفظ عملکرد شیلنگ است. اگرچه فلزات دارای مزایای متفاوتی هستند، اما برنج مناسب ترین ماده برای اتصالات شیلنگ است زیرا یک اتصالات مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است که چگالی قوی و بادوام دارد. اتصالات برنجی برای طیف وسیعی ازمواد همانند آب، روغن و هوا، عمدتاً در صنایع هیدرولیک و پنوماتیک مناسب هستند.  رتبه بندی فشار هنگام انتخاب اتصالات شیلنگ هیدرولیک مهم است زیرا سیستم های هیدرولیک فشار بالایی تولید می کنند که باید توسط اتصالات شیلنگ مهار شود تا خطر گشتاور کاهش یابد. یک مجموعه شیلنگ در حداکثر فشار کاری شلنگ و جزء اتصالات درجه بندی می شود.

خرابی اتصالات شیلنگ می تواند خطرات بالقوه ای برای اپراتورهای ماشین ایجاد کند. حتی اگر ممکن است برای برخی اجزای کوچک و بی‌اهمیت برای سیستم شیلنگ به نظر برسند، اما یک جزء کاملاً ضروری برای انتقال نیروی سیال هستند. قبل از خرید، قابلیت اطمینان محصول را در نظر بگیرید. اتصالات JIC برای سال‌ها استاندارد صنعت بوده است و حلقه‌های O به دلیل اتصالات مهر و موم خود که خطر گشتاور را کاهش می‌دهند، دارای رتبه بالایی هستند.

انتخاب بهترین اتصالات شیلنگ برای نیازهای شما

عوامل زیادی در عملکرد اتصالات هیدرولیک نقش دارند و هنگام انتخاب مناسب، مهم است که آنها را در نظر بگیرید. رعایت دقیق رویه‌های مونتاژ، به جای اینکه مشکلی در انتظار وقوع باشد، یک اتصال محکم آن را تضمین می‌کند. اگر به راهنمایی بیشتر در مورد اتصالات شیلنگ نیاز دارید، با ما تماس بگیرید یا از مجموعه سپهر هیدرولیک کاران  برای محصولات با بالاترین کیفیت، دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *